Xiaomi En İyi Telefon Modelleri

Uzakdoğu teknoloji firması olarak bilinen Xiaomu, piyasa koşullarında Çin ülkesinin Apple markası olarak adlandırılmaktadır. Teknoloji sektöründe kısa sürede yer edinen Xiaomu markasına sahip olan Akıllı cep telefonları tasarımları ve de performanslarıyla dünya çapında geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Son zamanlarda teknoloji furyasında en çok konuşulan marka olarak zirveye yerleşen Xiaomi en son modeli hangisi ? Xiaomi en pahalı telefonu hangisi ? Xiaomi en iyi modeli hangisi ? Sorularına birlikte yanıt verelim…

Xiaomi markası hakkında az bilinen en önemli nokta, bu teknoloji şirketinin reklam kampanyaları vermeden hızlıca büyümeye devam etmesi. Hızlı büyüme kaydeden Xiaomi şirketi, çok yakın bir zamanda dünya devleri olarak tanınan Apple ile Samsung markaları ile aynı seviye de yarışabilecek bir sıralamaya geleceği tahmin ediliyor.

Xiaomi teknoloji markası aynı zamanda da piyasa sürmüş olduğu teknolojik ürünlerin uygun fiyatlı ve de yüksek performans ile kaliteli ürünleri üretmesiyle birlikte Dünya genelinin favori markalarından birine dönüştü. Bunun asıl sebebi Akıllı telefonların diğer rakip firmalara kıyasla daha uygun ücretlerle benzer performans göstermeleridir.

Xiaomi akıllı telefonlar eko sistemleri olarak 3 kısma ayrılmaktadır. Bunlar; Red mi, Pocophone, Mi olarak isimlendirilmektedir. Pocophone ve de Redmi kategorileri bütçe dostu olarak tanınan kategorilerdir.

Xiaomi En İyi Modeli Hangisi ? Sorusunun cevabını merak edenler için; Xiaomi Mi10 T PRO, Xiaomi PRO X3, Redmi Note 9 PRO modelleri hakkında genel bilgileri şu şekilde derlenmiştir:

EN İYİ XİAOMİ TELEFON MODELLERİ

Xiaomi 10T PRO

Performans/Fiyat açısından Türkiye’nin sevilen markalarından bir olmayı başaran Xiaomi markası yeni telefon modeli olan en iyi Xiaomi telefon olan 10T Pro’nun 128 ile 256 GB dahili hafıza modeli bulunmaktadır. Bu model Xiaomi kullanıcılarının da ilgisini çekmektedir. Bunun nedeni ise Mi 10 T Pro’nun rekabetçi fiyatla piyasaya sunulmuş olmasıdır. Peki akıllı telefon severlerin dikkatini çeken Xiaomi Mi 10T Pro modelinin özellikleri nelerdir ?

Xiaomi Mi 10T Pro cep telefonu modelinin çerçeve kısımları metalken ön ve arka kısımları camla kaplıdır. Ekranı Corning Gorilla Glass 5 ile korunan bu modelin alt ksımknda USB Type-C girişi ile SIM kart yuvası bulunmaktadır. Hoparlör ızgarasıyla telefonun ahize kısmında da hoparlör yer almaktadır. Bu özellik ile stereo hoparlör desteğide sağlanmaktadır.

Xiaomi Mi 10T Pro modelinin parmak izi sensörüde telefon çerçevesinin sağ kısmında yer almaktadır.

9.3 mm kalınlığı ile 218 gram ağırlığına sahip olan telefon modelinin en iddialı olduğu noktaysa HDR 10+ destekli olan ekranıdır. Adaptif ekrana sahip olması nedeniyle bu telefon modelinde pil tasarrufunun sağlanması mümkündür.

*Kamera

Xiaomi Mi 10T Pro modelinin arka kısmında yer alan üçlü kamera sistemi ile 108 MP çözünürlülük ile görüntü alınabilirken 1.7 diyafram özelliğide bulunmaktadır.

Ana kamerası ile 108 MP ultra geniş açılı özelliği bulnan kameranın 123 derecelik geniş açısına ulaşılmaktadır.

*Batarya

5000 mAh kapasiteli olan bir bataryaya sahip olan Mi 10T Pro kutusu içerisinde yer alan 33W hızlı şarj aleti ile tam dolum süresi 60 dakikadır.

*Bağlantı

Xiaomi 10T Pro günümüz teknoloji koşullarında Wi-fi 6, NFC ile kızılötesi sensörü bulunmaktadır.

Xiaomi Mi 10T Pro, sağlamış olduğu tüm özellikleri ile 5999 TL’den Türkiye Cumhuriyeti teknoloji piyasasında yerini almaktadır. Tüm bu özellikleri ile dikkati üzerine çeken bu model en iyi Xiaomi telefon özelliğini oluşturmaktadır.

XİAOMİ REDMİ NOTE 9 PRO

Bu model Xiaomi kullanıcılarının da ilgisini çekmektedir. Bunun nedeni ise Redmi 9 Pro rekabetçi fiyatla ve performans özellikleri ile piyasaya sunulmuş olmasıdır. Peki akıllı telefon severlerin dikkatini çeken Xiaomi Redmi 9 Pro modelinin özellikleri nelerdir ?

Xiaomi Redmi 9 Pro  cep telefonu modelinin çerçeve kısımları alüminyum ön ve arka kısımları plastik ile kaplıdır. Ekranı Corning Gorilla Glass 5 ile korunan bu modelin alt kısmında USB Type-C girişi ile SIM kart yuvası bulunmaktadır. 6.67 inç büyüklüğüne sahip olan telefonun ekran gövde oranı ise 84.6’dır. Ekran konusunda iddialı olan bu model gücünü Snapdragon 720G işlemcisinden almaktadır.

Xiaomi Redmi 9 Pro modelinin parmak izi sensörüde telefon çerçevesinin sağ kısmında güç adaptörünün üzerinde yer almaktadır.

*Kamera

Xiaomi Redmi 9 Pro modelinin arka kısmında yer alan dörtlü kamera sistemi ile 64 MP çözünürlülük ile görüntü alınabilirken 1.9 diyafram özelliğide bulunmaktadır.

Ana kamerası ile 64 MP ultra geniş açılı özelliği bulnan ana kamera ile 4K çözünürlülüğünde 30 FPS video kaydıda yapılabilmektedir. Ayrıca Ön kamera 160MP ile f/ 2.48 diyafram açıklığınıda özellikleri arasında bulundurmaktadır. Ayrıc Sinematik 4K video kaydetme özelliği ultra geniş açılı kayıt sistemiyle dikkat çekmektedir.

*Batarya

5020 mAh kapasiteli olan bir bataryaya sahip olan Xiaomi Redmi 9 Pro modelinin kutusu içerisinde yer alan 33W hızlı şarj aleti ile tam dolum süresi 65 dakikadır.

*Bağlantı

Xiaomi Redmi 9 Pro modelinin günümüz teknoloji koşullarında Wi-fi 6, NFC ile kızılötesi sensörü bulunmaktadır.

Xiaomi Redmi 9 Pro modelinin , sağlamış olduğu tüm özellikleri ile 3500 TL’den Türkiye Cumhuriyeti teknoloji piyasasında yerini almaktadır.

XİAOMİ POCO X3 PRO

Bu model Xiaomi kullanıcılarının da ilgisini çekmektedir. Bunun nedeni ise Poco X3’ün rekabetçi fiyatla ve performans özellikleri ile piyasaya sunulmuş olmasıdır. Peki akıllı telefon severlerin dikkatini çeken Xiaomi Poco X3 Pro modelinin özellikleri nelerdir ?

Xiaomi Poco X3 cep telefonu modelinin çerçeve kısımları alüminyum ön ve arka kısımları plastik ile kaplıdır. Ekranı Corning Gorilla Glass 5 ile korunan bu modelin alt kısmında USB Type-C girişi ile SIM kart yuvası bulunmaktadır. 6.67 inç büklüğüne sahip olan telefonun ekran gövde oranı ise 84.6’dır. Ekran konusunda iddialı olan bu model fücünü Snapdragon 732G işlemcisinden almaktadır.

Xiaomi Poco X3 modelinin parmak izi sensörüde telefon çerçevesinin sağ kısmında güç adaptörünün üzerinde yer almaktadır.

*Kamera

Xiaomi Poco X3 modelinin arka kısmında yer alan dörtlü kamera sistemi ile 64 MP çözünürlülük ile görüntü alınabilirken 1.9 diyafram özelliğide bulunmaktadır.

Ana kamerası ile 64 MP ultra geniş açılı özelliği bulnan ana kamera ile 4K çözünürlülüğünde 30 FPS video kaydıda yapılabilmektedir. Ayrıca Ön kamera 13 MP ile f/2.4 diyafram açıklığınıda özellikleri arasında bulundurmaktadır.

*Batarya

5160 mAh kapasiteli olan bir bataryaya sahip olan Xiaomi Poco X3 modelinin kutusu içerisinde yer alan 33W hızlı şarj aleti ile tam dolum süresi 65 dakikadır.

*Bağlantı

Xiaomi Poco X3 modelinin günümüz teknoloji koşullarında Wi-fi 6, NFC ile kızılötesi sensörü bulunmaktadır.

Xiaomi Poco X3 modelinin , sağlamış olduğu tüm özellikleri ile 4.099 TL’den Türkiye Cumhuriyeti teknoloji piyasasında yerini almaktadır.

İngilizce Kelime Öğrenme Uygulamaları

Önceki yazı

Xiaomi Poco X3 Pro Telefon İncelemesi

Sonraki yazı

İlginizi çekebilir

Yorum

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Cep Telefonu