modem şifresi değiştirme

Bazen kullanıcılar son derece kolay şifreler seçmektedir. Bu nedenle herkes modem şifresine kolay yoldan ulaşabilir. Bu tarz durumlar için en iyi çözüm ise modem şifresi değiştirme olmaktadır. Wi-Fi parola değiştirme işlemi, modemin ara yüzüne girilerek gerçekleştirilir. Kullanılan modem markası farklı olsa bile işlem hemen hemen aynıdır. Fakat bazı noktalar markalara göre değişiklik gösterebilir. Peki modem şifresi değiştirme işlemi nasıl gerçekleştirilir? Markaya göre modemin şifresini değiştirmek mümkün müdür? İşte detaylar…

Superonline Şifre Değiştirme

Aslında bu durum, kullandığınız modeme göre değişiklik gösterir. Superonline hizmeti alırken hangi ürünü kullanıyorsanız, şifre değiştirme durumu değişecektir. Şu şekilde ilerleyebilirsiniz:

Huawei HG253/S adlı modemde internet tarayıcısının adres çubuğu kısmına 192.168.1.1 yazıp adrese gitmelisiniz. Ardından kullanıcı adı ve şifre bölümüne sıra sıra admin ve Superonline kelimelerini girerek modeminizin ara yüzüne giriş gerçekleştirin. Üst menüde yer alan kablosuz ağ ayarları sekmesine girerek kablosuz güvenlik seviyesini seçin. Şifrenizi değiştirebilir ya da yeniden oluşturabilirsiniz.

Tilgin HGA1311 v2, Tilgin HGA1311, Tilgin HGA2301 ve Tilgin HGA1521 modem türlerinde ise internet tarayıcısı adres çubuğu üzerine 192.168.1.1 yazıp adrese gideceksiniz. Şifre ve kullanıcı adı bölümlerine sırası ile admin ve Superonline yazın, bu şekilde modem ara yüzüne giriş yapmış olacaksınız. Üst menüde yer alan kablosuz alanına tıklayarak mevcutta yer alan SSID’ler kısmı içerisinden kendi kablosuz ağınıza tıklayacaksınız. Seçim sonrasında kablosuz ağ ismini değiştirmeniz mümkün hale gelecektir. Sol taraftaki menü üzerinden güvenlik sekmesine tıklayarak şifre değişikliği yapabilirsiniz. Ayarları kaydet butonuna basmayı da unutmayın.

Pirelli DRG A226G ve Pirelli PRG E4202G modemlerinde ise internet tarayıcınızın adres kısmına 192.168.1.1 yazıp adrese gitmeniz gerekiyor. Ardından kullanıcı adı ve şifre kısımlarına admin ve admin yazıp modem ara yüzüne giriş yapıyorsunuz. Menü içerisinden hızlı kurulum sekmesine tıklayarak kablosuz ayarlar bölümüne giriyorsunuz. Karşınıza gelen ekran üzerinden kablosuz bağlantı aç/kapa, şifre değiştirme gibi birçok işlem yapabiliyorsunuz. Uygula kısmından yaptığınız değişiklikleri kaydetmeyi unutmayın.

Türk Telekom Şifre Değiştirme

Öncelikle Türk Telekom modem ara yüzüne giriş yapmalısınız. Bunun için: Tarayıcınızın adres çubuğu üzerine 192.168.1.1 IP adresini girmelisiniz. Karşınızda bir sayfa açılacak. Bu sayfada sizin tarafınızdan kullanıcı adı ve şifre isteyecekler. Kullanıcı adı bölümüne admin, şifre bölümüne de ttnet yazarak giriş gerçekleştirin.  İşte bu kadar basit!

Turkcell Superbox Şifre Değiştirme

Turkcell Superbox şifre değiştirme işlemi için tarayıcıya 192.168.1.1 yazarak adrese girin. Kullanıcı adı admin, şifre de admindir. Modem ara yüzüne girdikten sonra kablosuz ağ ayarlarından şifrenizi yenileyin. İşlem tamam.

Huawei Modem Şifre Değiştirme

Huawei modem şifre değiştirme konusunu anlatmadan geçemezdik. İlk önce internet tarayıcınız içerisinde 192.168.1.1 IP adresine gidin. Kullanıcı adına admin, şifreye de Superonline yazın. Ara yüze girin. Wi-Fi şifrenizi gönül rahatlığı ile değiştirin.

TP-Link Şifre Değiştirme

Sırada TP-Link modem şifresi değiştirmeye geldi. Yine tarayıcının arama çubuğuna 192.168.1.1 yazın, ara yüze girin. Kablosuz ağ ayarlarından şifrenizi değiştirin. Bu kadar kolay! Kaydetmeden asla sayfayı kapatmayın.

Türk Telekom Şifre Değiştirme

Türk Telekom modem şifresi değiştirme işlemi ise son derece basit bir şekilde gerçekleştirilir. Tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.2.1 yazın. Sonrasında panel ara yüzünüz açılmış olacak. Ardından ise kablosuz ağ ayarlarından şifre değiştirme işlemine tıklayın. Yeni şifrenizi kaydetmeden sayfayı kapatmayın.

Zyxel Modem Şifre Değiştirme

Tarayıcınıza girin, arama çubuğu kısmına 192.168.2.1 yazarak ara yüze giriş yapın. Ekrana gelen giriş ekranından kullanıcı adına admin, şifreye de istediğiniz şifreyi yazın. Kaydetmeden çıkmayın, işlem tamam!

Netmaster Modem Şifre Değiştirme

İlk olarak internet tarayıcınızın arama alanına 192.168.1.1 yazarak enter tuşuyla giriş yapın. Ardından kullanıcı adı yerine admin, şifreye de password yazın. Girişinizi gerçekleştirin. Gelen kutusu dolmadan submit yerine tıklayın.

Airties Modem Şifre Değiştirme

Airties marka olan modemlerde Wi-Fi şifresi değiştirebilmeniz için ilk yapmanız gereken şey kullanıcı ara yüzünde oturum açmak olmalıdır. Tarayıcınızın arama çubuğu göstergesine 192.168.2.1 yazın. Ardından kablosuz adlı menü altından kablosuz ağ ayarları kısmına gelin. Karşınıza gelen ekranda kablosuz ağ adı kısmına yeni bir ad yazıp Wi-Fi şifre ve adınızı değiştirebilirsiniz.

Photoshop Alternatifi Programlar

Önceki yazı

İngilizce Kelime Öğrenme Uygulamaları

Sonraki yazı

İlginizi çekebilir

Yorum

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Teknoloji